Prof. Dr. Vasfi KARATOSUN

Prof. Dr. Vasfi Karatosun Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1990 senesinde mezun olarak "tıp doktoru" unvanını almıştır.

vasfi-hoca1996 senesinde İzmir Atatürk Eğitim Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda tıpta uzmanlığını tamamlamıştır. O tarihten beri Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda çalışmaktadır. 1997 yılında Yardımcı Doçent, 2002 yılında Doçent ve 2009 yılında profesör olmuştur.

Kalça ve diz cerrahisi, ameliyat dışı tedavileri, artroplasti ve artroplasti komplikasyonları konusunda bilimsel çalışmalar yürütmektedir. Özellikle, kalça ve diz cerrahisi alanında binlerce hasta içeren geniş bir deneyime ve büyük bir bilgi birikimine sahiptir. Bu deneyim ve bilgi birikimini ulusal ve uluslar arası birçok yayın ve bildiri ile meslektaşlarına aktarmıştır.

Prof. Dr. Vasfi Karatosun’nun ulusal ve uluslararası dergilerde 140’ın üzerinde Türkçe ve İngilizce makalesi bulunmaktadır.

Bu makalelere 750’den fazla atıf yapılmıştır. Tıp doktoru unvanını aldıktan sonra 250’den fazla ulusal ve uluslararası bilimsel etkinliklere katılarak çeşitli hastalıklar ve tedaviler hakkında konuşmalar yapmıştır. New York Academy of Sciences, American Association for the Advancement of Science, European Federation of National Associations of Orthopaedics & Traumatology, (EFORT), European Orthopaedic Research Society ve Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği üyelikleri başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası dernek üyeliği bulunmaktadır.

Almanya ve Hollanda gibi pek çok ülkede ameliyatlar yapmıştır. Uluslararası yürütülen pek çok araştırmada araştırmacı ve yürütücü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, çeşitli ortopedik hastalıklar konusunda 5 kitapta bölüm yazarlıkları vardır. Meslek hayatına Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde devam etmektedir.

Whatsapp
ÜST